Впродовж останніх років міжнародна спільнота здійснила квантовий стрибок у просуванні нових підходів, які б сприяли пришвидшенню прогресу та створенню більш амбітних та універсальних рамок розвитку після 2015 року. Не зважаючи на те, що Цілі Розвитку Тисячоліття не охоплюють сферу індустріалізації, вона фігурує і чітко окреслена у Цілях Сталого Розвитку (ЦСР).
Цілі та діяльність Глобальної програми з еко-індустріальних парків також корелює з ЦСР:
ЦСР 7 “Забезпечити загальний доступ до недорогої електроенергії”; підтверджує важливість електроенергії, та націлена на прискорення темпів розвитку енергоефективності та суттєве збільшення частки відновлюваних джерел енергії до 2030 року.
ЦСР 8 “Сприяє сталому економічному зростанню, підвищенню рівня продуктивності і використання технологічних інновацій. Націлена на економічне зростання на душу населення в найменш розвинених країнах, при тому не порушуючи екологічного балансу та паралельно вирішуючи питання раціонального використання ресурсів на виробництві.
ЦСР 11 “Націлена на те, щоб зробити міста інклюзивними, безпечними, модернізованими та сталими”; Міста виступають в ролі своєрідних хабів для ідей, торгівлі, культури, науки, соціального розвитку, тощо. Однак, існують певні виклики пов’язані з тим, аби розвиток міст ішов у тому ж темпі, створювались нові робочі місця без додаткових витрат ресурсів. Всі ці виклики можна подолати забезпечивши баланс між процвітанням та бідністю, забрудненням.
ЦСР 13 «Вжити термінових заходів для боротьби зі зміною клімату та наслідками через регулювання викидів та розвиток відновлюваної енергетики»; націлена на стійкість та адаптацію до стихійних лих; передбачає внесення питання зміни клімату до національної політики та стратегії; сприяє покращенню освіти та належному інформуванню; передбачає створення механізмів підвищення спроможності до ефективного планування та управління у сфері зміни клімату.