Глобальна програма еко-індустріальних парків в Україні: реалізація на місцевому рівні

Індустріальні парки


Індустріальний парк – це територія, на якій зонування та планування відбувається з метою промислового розвитку. Індустріальні парки зазвичай розташовані на окраїнах або за межами населених пунктів. Також розташування парків визначається доступом до автомагістралей, залізниць, аеропортів та портів.

Розміщення індустріальних парків поза межами міста зводиться до трьох причин:

  • зосередити інфраструктуру в окремому місці, таким чином, сприяючи економії коштів компаній-учасників, які б вони виділяли на доступ до автомобільних доріг, залізничних колій, портів, та на забезпечення постачання електроенергії, води та газу;
  • залучати новий бізнес завдяки забезпеченню доступу до комплексної інтегрованої інфраструктури;
  • відмежувати промислові зони від міських територій, з метою зменшення екологічного та соціального впливів на житлові райони.

Індустріальні парки відіграли важливу роль у економічному зростанні багатьох країн, що розвиваються. Ці парки надають доступ до комплексної інфраструктури та бізнес-послуг, а також зарекомендували себе успішною моделлю для створення робочих місць, передачі відповідних навичок та технологій, залучення прямих іноземних інвестицій та розвитку промисловості.

З інформацією про індустріальні парки в Україні можна ознайомитись за посиланням:

  • https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/5018-17/print1343200023289921#Text

А також завантаживши документи: