Глобальна програма еко-індустріальних парків в Україні: реалізація на місцевому рівні

Про програму


Про програму

Глобальна програма з еко-індустріальних парків (ГПЕІП) розпочалась у 2018 році і нині втілюється у семи країнах: Україні, Колумбії, Перу, В’єтнамі, Єгипті, Індонезії і Південній Африці. До кінця 2023 року Програма втілюватиметься в цих країнах зусиллями UNIDO та за фінансової підтримки Швейцарії через Державний секретаріат Швейцарії з економічних питань (SECO).

Основною метою ГПЕІП є демонстрація практичності та переваг підходів еко-індустріальних парків у підвищенні ресурсоефективності і покращенні економічних, екологічних та соціальних показників залучених підприємств, сприяючи інклюзивному і сталому промисловому розвитку країн з перехідною економікою.

Глобальна програма з еко-індустріальних парків складається з двох компонентів:

Компонента 1 націлена на впровадження еко-індустріальних парків шляхом впровадження відповідних заходів у семи країнах. Внаслідок реалізації Компоненти 1 планується досягнути наступних результатів:

  • Створення сприятливих законодавчих умов для втілення еко-індустріальних парків на місцевому рівні через консультування та підтримку законодавчих органів в розробці відповідної політики.

  • Надання технічної та навчальної допомоги керівництву парків з метою наближення обраних праків до вимог еко-індустріальних. Програма прослідкує, щоб втілення концепції ЕІП відбувалось у відповідності до дотичних стандартів, та сприяло зміцненню потенціалу бізнесу.

Компонента 2 націлена на збір знань здобутих в рамках реалізації програми у різних країнах та їхню подальшу передачу іншим проектам, які тільки-но стартували. Знання, здобуті в ході впровадження концепції ЕІП та розвитку законодавства, дозволять налагодити ефективнішу співпрацю зі стейкхолдерами, розробити політику ЕІП, надати технічну допомогу паркам, оминаючи типові перешкоди.