Глобальна програма еко-індустріальних парків в Україні: реалізація на місцевому рівні

Про Проєкт


Про Проєкт

Проєкт «GEIPP Ukraine» є частиною Глобальної програми з еко-індустріальних парків (ЕІП), що втілюється Організацією Об’єднаних Націй з промислового розвитку в семи країнах за фінансової підтримки Швейцарії через Державний секретаріат Швейцарії з економічного розвитку (SECO). Головний бенефіціаром Проєкту є Міністерство економіки України. Проєкт стартував у 2020 році та втілюватиметься до кінця 2023 року.

Проєкт націлений продемонструвати практичність та переваги підходів еко-індустріального парку у підвищенні ресурсоефективності та покращенні економічних, екологічних та соціальних показників залучених підприємств, що, в свою чергу, сприятиме інклюзивному та сталому промисловому розвитку України.

Очікувані результати від реалізації включають покращення економічних, екологічних та соціальних показників промислових підприємств в результаті застосування підходів ЕІП у трьох відібраних пілотних парків. А також посилення ролі ЕІП у дотичних до тематики політиках національного рівня.

В Україні Проєкт «GEIPP Ukraine» розвиватиме еко-індустріальні парки в рамках двох компонент:

  • Компонента 1 націлена на створення політики ЕІП, яка б сприяла розвитку парків в Україні. Аналіз та розробка поправок до законодавства будуть здійснені в рамках міжвідомчої робочої групи створеної Міністерством економіки України.

  • Компонента 2 націлена на глибоку технічну (оцінювання за методологією ресурсоефективного та чистого виробництва та побудова промислових синергій) та стратегічну (планування, зонування, управління,моніторинг ефективності та налагодження діалогу з громадою) підтримку трьох обраних індустріальних парків («БВАК» у Білій Церкві, «Агромаш» у Запоріжжі та «Патріот» у Сумах) на шляху до їхнього перевтілення в еко-індустріальні парки.

В рамках обох компонентів заплановані навчальні та інформаційні семінари.