Глобальна програма еко-індустріальних парків в Україні: реалізація на місцевому рівні

Співпраця з індустріальними парками


У 2019 році UNIDO застосувало інструмент ЕІП з відбору індустріальних парків аби визначитись з індустріальними парками, які демонструють найвищий потенціал до перевтілення в еко-індустріальні та сприяти їм в цьому зусиллями Проєкту «GEIPP Ukraine».

Відбір парків відбувався на основі низки критеріїв до керування парком, прозорості діяльності, а також – економічних, екологічних і соціальних показників підприємств-учасників.

За результатами оцінки відповідності до вищезазначених критеріїв було обрано три парки для співпраці:

  • «Білоцерківський Вантажний Авіаційний Комплекс», або «БВАК» (Біла Церква). Стане модельним парком завдяки високому потенціалу для перевтілення та зацікавленості керівництва.
  • «Агромаш» (Запоріжжя). Невеликий індустріальний парк отримає допомогу у розвитку спроможності керуючої компанії та залученню учасників.
  • «Патріот» (Суми). Парк отримає допомогу у розвитку спроможності керуючої компанії.

З трьох обраних вищезазначених парків лише «БВАК» отримає повний спектр послуг для перевтілення в ЕІП, включаючи аудити з ресурсоефективності та індустріального симбіозу, рекомендації з планування та розміщення компаній та навчання кадрів керуючої компанії. Для визначення допомоги паркам «Агромаш» та «Патріот» Проєкт проведе на їхніх базах оцінювання ЕІП, яке допоможе виявити прогалини та потенціал для перевтілення обох парків.

Індустріальний парк «Патріот»


Індустріальний парк «Патріот» знаходиться у м. Суми та займає територію 8 гектарів. Розміщує 115 компаній, 15 з яких є виробниками.
Офіційний сайт: patriot.sumy.ua

Парк демонструє високий потенціал для підвищення ресурсоефективності та хороші можливості для стратегічного розвитку та посилення спроможності керуючої компанії.

Індустріальний парк «Патріот»
Індустріальний парк «Патріот» Індустріальний парк «Патріот»

Індустріальний парк «Агромаш»


«Агромаш» – індустріальний парк у приватній формі власності, що знаходиться у м. Запоріжжя.
Офіційний сайт: agrotechmash.com.ua

Парк займає територію 10 гектарів і однією з переваг парку є добре розвиненена інфраструктура. Розміщує 33 компанії, 11 з яких займаються металообробкою.

В рамках співпраці з Проєктом «GEIPP Ukraine» парк отримає допомогу у розвитку спроможності керуючої компанії та залученні нових учасників.

Індустріальний парк «Агромаш»
Індустріальний парк «Агромаш» Індустріальний парк «Агромаш»

Індустріальний парк «Білоцерківський Вантажний Авіаційний Комплекс»


«Білоцерківський Вантажний Авіаційний Комплекс» займає 250 гектарів та може похвалитись хорошою інфраструктурою: аеропорт, залізниця, дороги, газо- та водопостачання.
Офіційний сайт: bcavia.com

На його території розміщуються 150 компаній, 76 з яких промислові виробники у галузях машинобудування, електроенергії, виробництва меблів та ювелірних прикрас. Завдяки високому потенціалу до перевтілення в ЕІП парк був обраний модельним.

Індустріальний парк «Білоцерківський Вантажний Авіаційний Комплекс»
Індустріальний парк «Білоцерківський Вантажний Авіаційний Комплекс» Індустріальний парк «Білоцерківський Вантажний Авіаційний Комплекс»

Індустріальний парк "Калуський Індустріальний ХАБ"


“Калуський Індустріальний ХАБ” розташований на базі колишнього заводу «Карпатнафтомаш». Вільні території складають до 70%. Спеціалізація парку за концепцією: металообробка,
меблеве виробництво, машинобудування.

Індустріальний парк
Індустріальний парк Індустріальний парк

Індустріальний парк "Мольфар"


«Мольфар» має площу 26 га, зайнято всього 6 га.
У парку 7 резидентів: всі вони є виробниками меблів і меблевої фурнітури.

Індустріальний парк
Індустріальний парк Індустріальний парк