Глобальна програма еко-індустріальних парків в Україні: реалізація на місцевому рівні

Семінар “Еко-індустріальні парки – концепція підвищення якості індустріальних парків”


“Еко-індустріальні парки та індустріальні парки – це, перш за все, інструмент порятунку  промисловості зараз, і її розбудови в подальшому. Це не лише про сонячні батареї чи вітряки, це також про економію, приваблення інвестицій, створення нових якісних робочих місць та економічне зростання” – сказав національний координатор проєкту GEIPP-Україна, п. Антон Клещов на семінарі, присвяченому розвитку еко-індустріальних парків, що відбувся в стінах Ужгородського національного університету 29 липня 2022р.

Захід відвідали як представники індустріальних парків, так і місцевого та релокованого бізнесу, а також місцевої влади, які продемонстрували свій інтерес до теми та підтвердили свою готовність співпрацювати між собою заради створення нових парків відповідно до моделі еко-індустріальних парків, так і перетворення існуючих відповідно до вимог моделі.

Захід відкрила п. Юлія Скубак, директор департаменту інвестицій Міністерства економіки України, яка вкотре запевнила у підтримці міністерства розвитку еко-індустріальних парків на законодавчому рівні.

П. Валерій Кирилко, та п Сергій Федорик представники компанії KEY Group, більш детально зосередились на перевагах еко-індустріальних парків у порівнянні із традиційними парками, зокрема на їх економічних, екологічних та соціальних перевагах. Також, підкреслені були репутаційні переваги та інноваційність еко-індустріальних парків. Теорія була підкріплена кращими практиками з різних куточків світу, зокрема з Південної Кореї, Японії, Австрії та Туреччини, які були ретельно порівняні з українським контекстом.

Захід проведено у рамках проєкту GEIPP-Україна. Організатор заходу інжинірингова компанія з управління проєктами KEY Group.

Вельми вдячні учасникам зустрічей проєкту GEIPP-Україна.

29.07.2022