Проєкт ЮНІДО GEIPP-Україна за підтримки Уряду Швейцарії (SECO) організувала воркшоп «Визначення ланцюгів постачання в Україні в постконфліктних умовах», який зібрав представників виробничих компаній, постачальників послуг, керівників індустріальних парків, Міністерства економіки України та міжнародних експертів для обговорення важливості адаптації законодавства для сприяння сталому розвитку та ефективному використанню ресурсів шляхом створення промислових кластерів відповідно до принципів еко-індустріальних парків на заході України.


Під час воркшопу, було представлено та обговорено результати «Визначення ланцюгів постачання в Україні в постконфліктних умовах». В ході цього дослідження, було оцінено конкурентоспроможність ланцюгів постачання та визначено шляхи створення конкурентних переваг для цільових секторів при релокації виробничих підприємств зі східних до західних областей України в інтересах внутрішньо переміщеного населення. Особливу увагу було приділено створенню трьох потенційних промислових кластерів та ланцюгів постачання у Західній Україні:
- продукти харчування на основі рослинництва у Львівській, Волинській, Закарпатській та Івано-Франківській областях,
- м’ясні продукти у Львівській та Вінницькій областях
- лісове господарство у Львівській, Волинській, Закарпатській та Івано-Франківській областях.


Учасники погодилися, що поточні економічні проблеми на сході країни можуть бути частково вирішені через кластеризацію секторів економіки на заході України. Розвиток ключових напрямків сприятиме економічній стабільності, зростанню експорту та доходів країни, а також створенню нових робочих місць у західних областях.
Найближчим часом на веб-сайті проекту можна ознайомитися з остаточним варіантом Звіту з оцінки ланцюгів постачання в Україні.